Проекти :

"Мистецтво — це абстракція, виймайте її з природи, фантазуючи на її основі, і думайте більше про процес творчості, а не про результат." Поль Гоген.


 Інсталяція "White souls" була створена спеціально для проекту Artefact: Chernobyl 33 в рамках медіа арт резиденції Carbon Residency(Київ, Україна).
 Людина є натхнення, її діяння -це енергія. Білі, чисті душі, тих хто поринув у вічність.

 Кожна людина залишає свій слід на землі, чиста енергія здатна проходити скріз простір-час спілкуючись мовою вічності. Прозорі білі душі осяяні внутрішньою живою енергією -це оболонки спогадів тілесності, вони мовчать, але в той же час, говорять голосно. Спогад занурений у вічність...
 Епоха постправди і маніпулювання вносить свої зміни в процес становлення особистості, формування власного я. Кожна людина має внутрішню і зовнішню оболонку, які формуються в залежності від середовища. Прозора, проте сильна, вона водночас поглинає і відбиває потік інформації, пропускаючи через енергію внутрішнього світла...

 Video art projection "Semana Santa"
 Media: painting, video projection.
 500x500 cm.
 conjointly with Pavlo Baltaziuk

 While in AADK Spain residency we were wholly impressed by the Spanish traditions surrounding the Semana Santa (Holy Week) celebration, with a history of over 500 years.
 In the costumes, music and emotions of this tradition I felt something of Spanish soul, that goes through ages.
 For visualization of what I saw and felt during that period, I decided to combine portraits with media and video art projection. In this way everyone become able to see with my eyes and feel with my heart.

 The project is implemented under the Culture Bridges Programme. Culture Bridges is funded by the EU and managed by the British Council in partnership with the European Union National Institutes for Culture (EUNIC) network in Ukraine.

Iryna Vorona - AADK
Iryna Vorona - AADK

"Insight", 2019. Place of realization: Art gallery "Lavra", Kyiv, Ukraine
 As idea "Insight" involve traditional form of art for creating not a traditional one, direct vision of supernatural reality, connection of art and science.
 Fundamental emotions receive essence meaning, abstraction from usual vision is enriched with new value, with technologies is creating not artwork, but way of thinking about the artwork.
Project consists of:
 - artworks with unique combination of light and oil paint on canvas;
 - light installations;
 - 3d video art.

 Індивід має власні генетичні особливості, що відрізняють його від інших - особливості з яких складається його унікальна індивідуальність (від кольору очей та волосся, до форми носа і відбитків пальців). Ці особливості вроджені, а в деяких випадках - набуті, і характеризують певні риси усіх людей, але це особливе загальне і створює індивідуальність індивідуума вцілому.
 Особа, як одна одиниця суспільства володіє рисами цього самого суспільства. Але це не просто один, а один з…


 "Self individuality research project" це дослідження проблеми індивідуальності в сучасному світі. Складається з серії внутрішніх психологічних автопортретів.
 "Self individuality research project" це підсвідомість, кожна точка якої містить індивідуальну інформацію, спогад минулого, накопичений досвід. Маленьке життя, момент зародження власного Я, відчуття існування.
 Техніка: фото коллаж.
 Кожен день особливий і неповторний, емоційні відчуття неможливо повторити, увійти у психологічний стан двічі не вийде, тому емоційні портрети є важливою частиною процесу дослідження індивідуальності. Упродовж дня ми зазвичай зустрічаємо багато людей,...


Проект "Індивід vs Суспільство" це дослідження проблеми індивідуальності в сучасному світі. В проект входять роботи створені в Україні ("Human research project"), Хорватії (програма стажування Erasmus) і Норвегії (Міжнародна резиденція художників KHMessen). 
 Проект складається з внутрішніх психологічних портретів людей, яких я зустрічала упродовж останнього року, і в той же час, це мої власні автопортрети. 
 "Індивід vs Суспільство"- це підсвідомість, кожна точка якої містить індивідуальну інформацію, спогад минулого, накопичений досвід. Маленьке життя, момент зародження власного Я, відчуття існування. Техніка: змішана, колаж, олія.
 Кожен день особливий і неповторний, емоційні відчуття неможливо повторити, увійти у психологічний стан двічі не вийде, тому емоційні портрети є важливою частиною процесу дослідження індивідуальності.  Пам’ять цікава річ і до кінця не пізнана, вона має незбагненнний потенціал і властивості.  Величезна кількість подій стає миттєвістю, дні переходять у місяці і навіть роки...


 Реальність занурення у світ власних фантазій, ілюзія розуміння, формотворення і пізнання моментів існування, відверті переживання в ілюзорному світі.
 Образи формують емоції, життя в суцільному русі, ритмах зору, фантазіях смаку кольору. Кожна картина це маленьке життя, момент відчуття кольору, його гостроти, яка хвилює і збуджує всі рецептори сприйняття, занурення у яскраві ритми інтуїції.
 Комбінанція просторових відчуттів символічного навантаження в органічному переплетінні кольору і руху. Інтуїція як споглядання внутрішнього я, колір як символ душевного стану, розмови з собою.
 Людина сприймає світ через свідомість, за допомогою реальності інтуїтивних відчуттів пізнає сутність побаченого, істину, що відкривається в момент занурення у твір....


Детальніше

 "Silence of light", Installation, 2,5x10m, 2017-2018( December - January)
 Place of realization: KHMessen International Artist Residency
 "Silence of light" shows essence of human being as unique and perfect spirit connected to nature.
 Analyzing of time motion through combination of material and light, and feelings with light. All parts interact each other by changing own material being, and it's continuous live process, an integral part of which is human.


View more

 "Ålviktv", Installation, 150x100 cm, 2017-2018( December -January)
 Place of realization: KHMessen International Artist Residency
 #Ålviktv - project that was born in Ålvik, Norway and actually exist in social media.
 Little sleepy coastal village for one month become place of extraordinary interest.
 ....what you are is what you see...


Детальніше

 "Фінляндія - Я бачу тебе / Finland I see you"
 Place of realization- KulttuuriKauppila International Artist Residency in Ii, Finland (October 2017)
 One month residency project with final exhibition of series impressionistic artworks that was combined with one impression.

Contacts